Trening słuchowy

Potrzeba czasu na to, by przywyknąć do aparatu słuchowego i maksymalnie wykorzystać jego zalety. Początkowo Pacjent odczuwa dyskomfort, przez sam fakt "posiadania " czegoś w uchu. Podczas rozmowy może występować wrażenie, że głos dobywa się z beczki. Inną przyczyna problemów może być nieprzyjemny odbiór hałasu.

Konwencjonalne aparaty słuchowe wzmacniają wszystkie dźwięki, zarówno te pożądane(np. mowa ) jak i te niepożądane (np. hałas) Osoby dysponujące normalnym słuchem w sposób podświadomy eliminują hałasy. Znacznie trudniej przychodzi to osobom posługującym się aparatem słuchowym. Dzieje się tak również dla tego, że początkujący użytkownicy aparatów słuchowych nie słyszeli dźwięków otoczenia przez kilka lat. Zajmuje to pewien czas by do nich przywyknąć.

Wielu użytkowników aparatów słuchowych decydując się na zakup zakłada, iż będą korzystali z aparatu słuchowego tylko sporadycznie, w najbardziej kłopotliwych sytuacjach np. przyjęcia, spotkania rodzinne. Często nie osiągają zamierzonej satysfakcji. Dzieje się tak ponieważ początkujący użytkownicy aparatów słuchowych powinni rozpocząć naukę słyszenia w cichym otoczeniu. Następnie wydłużać sesje treningowe kolejno w mniejszej grupie rozmówców, w dużej grupie, w hałasie, w ruchu ulicznym, w końcowym etapie uzyskując komfort słuchania muzyki, odbioru TV, a także tych wszystkich dźwięków, które towarzyszą nam podczas normalnego dnia. Należy pamiętać, iż okres adaptacji do aparatu słuchowego, zwłaszcza u osób za zdiagnozowanym ubytkiem słuchu o typie odbiorczym może trwać nawet 3miesiące. W tym procesie ogromne znaczenie ma wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół.


Promocje

Oferta

 • BADANIE SŁUCHU

  Zmysł słuchu odgrywa podstawowa rolę w międzyludzkiej komunikacji zarówno w życiu zawodowym jaki sytuacjach towarzyskich.

  czytaj dalej
 • APARATY SŁUCHOWE

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę aparatów słuchowych renomowanych producentów.

  czytaj dalej
 • AKCESORIA

  Dla użytkowników aparatów słuchowych oferujemy niezbędne akcesoria. Są to m.in. wkładki, baterie, filtry, środki pielęgnacyjne.

  czytaj dalej